سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: معتبر سازی بر اساس اعتبار سنجی منظم

images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pngimages/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.pngimages/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.pngimages/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.pngimages/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.png
    عنوان
    کاربر سایت

پسندیده
    0
    مورد پسند
    0 بار

Question معتبر سازی بر اساس اعتبار سنجی منظم

سلام
    من نیاز دارم که یکی از فیلد ها کد VIN ماشین رو بگیرم. VIN ماشین یک کد 17 رقمی متشکل از حروف و اعداد انگلیسی هست. می خوام وقتی فیلد VIN کمتر یا بیشتر از 17 کاراکتر باشه یا کاراکتر هایی غیر از حروف و اعداد انگلیسی باشه پیام خطا بده.
    تو راهنمای سایت و همچنین اموزشی که تو آپارات دیدم برای معتبر سازی چنین فرم هایی از اعتبار سنجی منظم استفاده شده و مثلا برای معتبر سازی حروف انگیلسی گفته که باید عبارت
    کد PHP:
    کاربر گرامی برای مشاهده لینک ها، کدها و ... وارد شوید و یا ثبت نام کنید
    رو بکار ببرم. ولی این یک مثال های ساده هستند. برای معتبر سازی مورد نظرم باید چه عبارتی بکار ببرم ؟

images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pngimages/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pngimages/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pngimages/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pngimages/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.png
    عنوان
    مدیریت سایت

پسندیده
    130
    مورد پسند
    367 بار
    سلام
    باید براتون اعتبارسنجی اختصاصی نوشته شود می تونید با تیم فنی در این زمینه مکاتبه بفرمایید.
    جومبانک افزونه جامع و رایگان پرداخت جوملا

امکان اتصال به تمام درگاه های بانکی و تمام درگاه های پرداخت واسط
    امکان اتصال به تمام افزونه های فروشگاهی و پرداختی
    و صدها امکانات دیگر
    جزئیات بیشتر و دانلود:

www.joomi.ir/jb

images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pngimages/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.pngimages/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.pngimages/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.pngimages/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.png
    عنوان
    کاربر سایت

پسندیده
    0
    مورد پسند
    0 بار
    نقل قول نوشته اصلی توسط shayan62 نمایش پست ها
    سلام
    من نیاز دارم که یکی از فیلد ها کد VIN ماشین رو بگیرم. VIN ماشین یک کد 17 رقمی متشکل از حروف و اعداد انگلیسی هست. می خوام وقتی فیلد VIN کمتر یا بیشتر از 17 کاراکتر باشه یا کاراکتر هایی غیر از حروف و اعداد انگلیسی باشه پیام خطا بده.
    تو راهنمای سایت و همچنین اموزشی که تو آپارات دیدم برای معتبر سازی چنین فرم هایی از اعتبار سنجی منظم استفاده شده و مثلا برای معتبر سازی حروف انگیلسی گفته که باید عبارت
    کد PHP:
    رو بکار ببرم. ولی این یک مثال های ساده هستند. برای معتبر سازی مورد نظرم باید چه عبارتی بکار ببرم ؟
    خودم پیدا کردم. نوع معتبر سازی رو روی regex ( عبارات منظم ) گذاشتم و کد زیر رو تو فیلد
    Regex Syntax وارد کردم :
    کد PHP:
    علامت
    ^
    یعنی مقدار فیلد خالی
    شروع بشه
    ، با چی شروع بشه ؟ با مقادیری که داخل براکت ها
    []
    هست یعنی شامل a-z ( حروف کوچک ) و A-Z ( حروف بزرگ ) و اعداد 0 تا 9 باشه. از اونجا که می خواستم تعداد کاراکتر ها 17 تا باشه بنابر این عدد 17 را داخل آکولاد
    {}
    نوشتم. و چون قراره بیشتر یا کمتر از 17 کاراکتر هم نباشه عبارت
    $
    را تهش می ذارم. یعنی با 17 کاراکتر که شامل کاراکتر های داخل آکولاد هست
    تمام بشه
    . کل این عبارت رو داخل دو تا هشتگ # می ذاریم و تمام. البته میشه کمی بهینه تر نوشت ولی خب همین جواب گو هست. تنبلیم میاد بنویسم

کلمات کلیدی این موضوع