اتصال آراس ممبرشیپ (RS Membership) به درگاه پرداخت [جوملا]

در این مقاله شیوه اتصال آراس ممبرشیپ (RS Membership) به همه درگاه‌های پرداخت آنلاین از طریق جومبانک و تنظیمات آن همراه با فیلم آموزش داده خواهد شد.

چرا باید آراس ممبرشیپ را از طریق جومبانک به درگاه پرداخت وصل کنیم ؟

۱- دارای تمام امکانات پرداخت پلاگین پرداخت اورجینال آراس ممبرشیپ و بسیاری امکان بیشتر و اضافه تر از آن که فقط با جومبانک قابل استفاده است.

۲- دارای پشتیبانی و بروزرسانی لحظه‌ای در صورت بروزرسانی و ایجاد تغییرات در آراس ممبرشیپ یا درگاه پرداخت مورد نظر شما.

۳- امکان ارسال پیامک و ایمیل اطلاع رسانی و ارسال فاکتور پرداخت برای کاربر و مدیر سایت.

۴- امکان اتصال به تمام درگاه‌ها فقط با نصب یک پلاگین و افزونه

۵- امکان استفاده از کد تخفیف، بن تخفیف، کیف پول و همه امکانات دیگر جومبانک برای تراکنش ها.

۶- جومبانک دارای دارای نسخه رایگان نیز می باشد که بتوانید سایتتان را بدون هزینه به درگاه متصل نمایید.

و بسیاری امکانات و ویژ‌گی های دیگر که می توانید در توضیحات صفحه جومبانک مطالعه نمایید

نصب کامپوننت آراس ممبرشیپ (RS Membership)

در اولین مرحله اتصال آراس ممبرشیپ (RS Membership) به درگاه پرداخت از طریق جومبانک لازم است این کامپوننت بر روی سایت شما نصب باشد زیرا در غیر این صورت امکان اتصال آن به جومبانک وجود نخواهد داشت.

برای اطمینان از نصب کامپوننت آراس ممبرشیپ (RS Membership) باید بتوانید در منوی کامپوننت ها گزینه آراس ممبرشیپ (RS Membership) را مشاهده نمایید. ممکن است نام افزونه به زبان انگلیسی، فارسی و یا ترکیبی باشد.

 

اتصال آراس ممبرشیپ (RS Membership) به درگاه پرداخت جومبانک

در مرحله بعدی برای اتصال کامپوننت آراس ممبرشیپ (RS Membership) به درگاه پرداخت از طریق جومبانک لازم است افزونه جومبانک را در سایت خود نصب و فعال نموده باشید، برای جزئیات بیشتر به آموزش نصب و فعال سازی جومبانک مراجعه نمایید.

۱- در مدیریت جوملا به مسیر زیر بروید منوی کامپوننت‌ها / جومبانک / افزونه‌ها و بر روی دکمه افزودن افزونه جدید کلیک نمایید.

افزودن افزونه جدید به جومبانک

۲- در پنجره‌ای که باز می شود فهرست افزونه‌های موجود به شما نمایش داده می شود شما لازم است گزینه مربوط به آراس ممبرشیپ (RS Membership) را انتخاب، سپس بر روی دکمه افزودن به افزونه‌های من کلیک نمایید.

انتخاب افزونه جدید در جومبانک

اگر در این مرحله خطایی دریافت نکنید، افزونه آراس ممبرشیپ به لیست افزونه های جومبانک اضافه خواهد شد و درواقع شما توانسته اید با موفقیت افزونه آراس ممبرشیپ را از طریق جومبانک به درگاه پرداخت متصل نماید، از این پس کامپوننت آراس ممبرشیپ، جومبانک را به عنوان یک درگاه پرداخت شناسایی نموده و می توانید پرداخت های خود در آراس ممبرشیپ را از طریق افزونه جومبانک انجام دهید.

تنظیمات درگاه پرداخت در کامپوننت آراس ممبرشیپ

۱- در مرحله بعد لازم است در مدیریت جوملا به مسیر زیر بروید منوی کامپوننت‌ها /  گزینه RSMembership! / گزینه Payment Integrations بروید و در صفحه باز شده پلاگین مربوط به جومبانک را می بینید که لازم است بر روی گزینه ویرایش روبروی آن کلیک نمایید.

تنظیمات جومبانک در آراس ممبرشیپ

- عنوان درگاه: گزینه ‌ای است که هنگام انتخاب درگاه به کاربر نمایش داده می شود.

- عنوان اتصال: متنی است که هنگام انتقال به درگاه به کاربر نمایش داده میشود.

تنظیمات جومبانک در آراس ممبرشیپ

پر شدن خودکار فیلد‌های جومبانک توسط آراس ممبرشیپ

بعضی از فیلد‌هایی که کاربر در فرم های خرید آراس ممبرشیپ تکمیل می کند در افزونه جومبانک نیز مورد نیاز است و کاربر پس از انتقال از آراس ممبرشیپ به جومبانک برای پرداخت مجددا مجبور به پر کردن این گزینه ها می شود. به عنوان مثال می توانیم به شماره موبایل یا نام کاربر اشاره کنیم.

برای رفع مشکل ابتدا لازم است در مدیریت جوملا به این مسیر بروید: گزینه کامپوننت‌ها / گزینه RSmembership! / گزینه Custom fields

*پیش نیاز: گزینه نام فیلد چیست ؟ برای هر فیلد در آراس ممبرشیپ یک گزینه نام وجود دارد که حتما باید با حرف انگلیسی باشد و در سایت نمایش داده نمی شود و یک گزینه لیبل یا عنوان وجود دارد که در سایت نمایش داده می شود و ما کاری با آن نداریم! در نتیجه در ادامه منظور ما از گزینه نام فیلد (Custom Field Name) همان فیلدی است که نمایش داده نمی شود.

برای رفع این مشکل راهکاری در نظر گرفته ایم، اگر برای گزینه‌های که می خواهید بصورت خودکار در جومبانک پر شوند فیلدهایی با نام‌هایی که ادامه مشاهده می کنید را انتخاب کنید. این فیلدها معمولا در فیلد‌های پیش فرض آراس ممبرشیپ وجود دارند فقط کافیست تنظیم کنید که در سایت نمایش داده شوند و اگر وجود ندارند فیلد ها را به این نام ها تغییر دهید یا فیلد جدید ایجاد کنید. نام فیلد‌ها به این شرح است:

نام: برای پرشدن خودکار فیلد نام کاربر در جومبانک از این گزینه برای نام فیلد استفاده کنید:name

ایمیل: برای پرشدن خودکار فیلد ایمیل در جومبانک از این گزینه برای نام فیلد استفاده کنید: email

موبایل: برای پرشدن خودکار فیلد موبایل در جومبانک از این گزینه برای نام فیلد استفاده کنید: mobile

آدرس: برای پرشدن خودکار فیلد آدرس در جومبانک از این گزینه برای نام فیلد استفاده کنید: address

تنظیمات جومبانک در آراس ممبرشیپ

اکنون فروشگاه آراس ممبرشیپ با موفقیت به افزونه جامع پرداخت جومبانک متصل شده است، توجه داشته باشید برای آنکه بتوانید به درگاه متصل شوید باید یک یا چند درگاه پرداخت نیز انتخاب نموده و مراحل نصب و اتصال آن به جومبانک را انجام دهید که آموزش آن را می توانید در این صفحه مشاهده نمایید.

تاریخ بروزسانی مقاله : ۹۹/۱۰/۱۳

2.1.0

ارائه شده در دو نسخه:

2- جومبانک حرفه‌ای

۱- جومبانک رایگان

جومبانک

تصویر در دسترس نیست
Slider