تا ۵۰٪ تخفیف قالب و افزونه جوملا در کانال تلگرام جومی

راه اندازی سریع (اتصال به درگاه و فروشگاه)

در این مقاله سعی شده برای کسانی که می خواهند به صورت فوری جومبانک را نصب و راه اندازی نمایند آموزشی ارائه شود.

در آموزش راه اندازی سریع از بیان جزئیات خودداری می کنیم و سعی می کنیم کلیات راه اندازی اولیه را به صورت خلاصه مطرح نماییم.

نصب جومبانک

۱- نصب پکیج: در مرحله اول لازم است جومبانک را نصب نمایید، یک فایل در اختیار شما قرار گرفته است که دقیقا مانند دیگر افزونه های جوملا می توانید آن را از طریق مدیریت افزونه های نصب نمایید.

توجه داشته باشید که قبل از انجام نصب لازم است فایل لایسنس را از بخش محصولات من دانلود نموده و در مسیر اصلی جوملای سایت خود آپلود نمایید.

۲- فعال سازی و ثبت اطلاعات کاربری: برای فعال سازی امکان بروزرسانی و نصب افزونه های جانبی لازم است در مدیریت جوملا به مسیر زیر بروید کامپوننت‌ها / جومبانک / تنظیمات / زبانه بروزرسانی و بک آپ / زبانه بروز رسانی بروید.

در این بخش نام کاربری و رمز عبور حساب کاربری خود در سایت جومی را وارد نمایید.

برای جزئیات بیشتر در زمینه با نصب و فعال سازی مطلب آموزش نصب جومبانک مراجعه نمایید.

اتصال جومبانک به افزونه های فروشگاهی

اگر یک افزونه فروشگاهی دارید و می خواهید آن را از طریق جومبانک به درگاه پرداخت متصل نمایید لازم است مراحل زیر را طی کنید.

نکته مهم: قبل از انجام این مراحل حتما باید افزونه فروشگاهی که قصد اتصال جومبانک به آن را دارید در سایتتان نصب باشد.

۱- در مدیریت جوملا به مسیر زیر بروید منوی کامپوننت‌ها / جومبانک / افزونه ها و بر روی افزودن افزونه جدید کلیک نمایید.

افزودن افزونه جدید به جومبانک

۳- در پنجره ای که باز می شود افزونه فروشگاهی مد نظر خود که می خواهید آن را به درگاه پرداخت متصل نمایید انتخاب نموده و بر روی دکمه افزودن به افزونه های من کلیک نمایید. نکته مهم: در صورتی که افزونه مورد نظر بر روی سایت شما نصب نباشد در این مرحله با خطا روبرو خواهید شد.

انتخاب افزونه در جومبانک

با نصب موفق شما توانسته اید افزونه فروشگاهیتان را به جومبانک متصل نمایید .

اتصال جومبانک به درگاه پرداخت

۱- در مدیریت جوملا به مسیر زیر بروید منوی کامپوننت‌ها / جومبانک / درگاه ها و بر روی دکمه افزودن درگاه جدید کلیک نمایید.

افزودن درگاه جدید به جومبانک

در این صفحه برای شما یک درگاه به عنوان درگاه تست در نظر گرفته شده است.

این درگاه به شما کمک می کند تا زمانی که هنوز درگاه تهیه نکرده اید و یا سایتتان را به صورت لوکال طراحی می کنید بتوانید سیستم فروشگاهی خود را تست کنید.

نکته: این درگاه به صورت پیشفرض غیر فعال است و برای استفاده از آن باید آن را فعال نمایید.

با استفاده از این درگاه پس انجام مراحل خرید آزمایشی به جای انتقال به صفحه پرداخت بانک به صفحه ساده منتقل می شوید در صورتی که دکمه پرداخت موفق را بزنید پرداخت شما موفق و در صورتی که عدم پرداخت را بزنید پرداخت شما ناموفق محسوب می شود و به سیستم برگشت داده می شود.

نکته بسیار مهم: این گزینه فقط برای آزمایش و تست است و لازم است پس از پایان آزمایش و تست این درگاه را در همین صفحه غیر فعال نمایید، زیرا در صورت فعال بودن کاربران می توانند با استفاده از آن پرداخت های غیر واقعی انجام دهند و از شما محصول و خدمات مربوطه را دریافت نمایند.

۲-  در پنجره‌ای که باز می شود فهرست درگاه های موجود به شما نمایش داده می شود شما لازم است درگاه پرداخت مورد نظر خود که قصد دارید بر روی سایتتان از آن استفاده نمایید را انتخاب نموده و دکمه افزودن به درگاه‌های من را انتخاب نمایید.

(در صورتی که از نسخه رایگان استفاده می کنید تعداد این درگاه ها محدود خواهد بود در نسخه حرفه‌ای تمام درگاه ها به شما نمایش داده می شود.)

انتخاب درگاه جدید در جومبانک

۳- با توجه به درگاهی که انتخاب می کنید، لازم است با سایت و یا شرکت ارائه کننده آن درگاه ارتباط برقرار نموده و روال دریافت خدمات را طی کنید. پس از دریافت درگاه اطلاعاتی نظیر نام کاربری یا رمز عبور یا کد و... دریافت می کنید، که لازم است در صفحه درگاه های جوملا بر روی دکمه ویرایش مقابل درگاهی که نصب نموده اید کلیک نموده و اطلاعاتی که دریافت نموده اید را در آن وارد کرده و ذخیره کنید.

ویرایش و تنظیم درگاه

با انجام این مراحل جومبانک با موفقیت به درگاه پرداخت متصل شده است.

بعد از آنکه افزونه فروشگاهی درخواست پرداخت را به سمت جومبانک ارسال می کند، جومبانک سه مرحله پیش روی شما قرار داده است.

صفحه صورت حساب -------> انتخاب درگاه‌ها ----------> انتقال به درگاه

شما می توانید در تنظیمات جومبانک مشخص نمایید که پس از ارسال درخواست پرداخت ازسمت فروشگاه به جومبانک کاربر وارد کدام یک از این مراحل شود.

در هنگام برگشت از بانک نیز می توانید مشخص نمایید که کاربر ابتدا صورت حساب جومبانک را ببیند و سپس به افزونه فروشگاهی منتقل شود یا می توانید تنظیم نمایید که کاربر مستقیما به افزونه فروشگاهی ارجاع داده شود.

در آموزش های بعدی این موارد به صورت مفصل توضیح داده می شود.

2.0.0

ارائه شده در دو نسخه:

2- جومبانک حرفه‌ای

۱- جومبانک رایگان

جومبانک

تصویر در دسترس نیست
Slider