تا ۵۰٪ تخفیف قالب و افزونه جوملا در کانال تلگرام جومی

آموزش تولید و استفاده از لایسنس

برای تمام محصولات تجاری (پولی) محصولات جومی لازم است قبل از نصب یک فایل لایسنس دریافت نمایید و در پوشه اصلی سایت و یا جوملای خود قرار دهید. در این آموزش به شیوه تولید و استفاده از این فایل لایسنس می پردازیم.

قبل از نصب محصولات تجاری (پولی) سایت جومی شما باید فایل لایسنس خود را دانلود نمایید و در پوشه اصلی سایت یا همان روت یا در اکثر سرور های در پوشه public_html آپلود نمایید،  سپس اقدام به نصب محصول نمایید زیرا در صورت عدم آپلود لایسنس قبل  از نصب محصول ممکن است نصب شما به صورت ناقص انجام شده و یا با خطا انجام شود. در ادامه شیوه تولید و دانلود لایسنس را می آموزیم.

پس از خرید محصول و پرداخت موفقیت آمیز، محصول به صورت خودکار تایید شده و در بخش محصولات من شما قرار می گیرید. مانند به بخش محصولات من رفته و وارد محصول مورد نظر و خریداری شده شوید:

ورود به محصولات من

در صفحه باز شده در قسمت آخر شما می توانید لایسنس خود را تولید و دریافت نمایید.

برای هر محصول شما به صورت پیش فرض سه گزینه دارد:

۱- اولین گزینه لایسنس لوکال هاست (localhost) است. این لایسنس در مواردی که هنوز آدرس دامنه شما مشخص نشده و یا می خواهید به صورت لوکال بر روی محصول کار کنید استفاده می شود و با کلیک بر روی دکمه دانلود می توانید آن را دانلود و استفاده نمایید.

۲- شما برای هر محصول به صورت پیش فرض می توانید برای دو دامنه با تمام پسوند ها (ir , com , org) و پیشوند ها (ساب‌دامنه‌ها) لایسنس دریافت نمایید.

فرض کنیم آدرس دامنه ما joomi.ir یا joomi.org و یا ... است در این شرایط شما لازم نیست برای هر کدام یک لایسنس جداگانه بگیرید. بلکه لایسنس شما تنها برای واژه joomi تولید می شود و بر روی تمام این موارد قابل استفاده خواهد بود.

لطفا قبل از تولید لایسنس آموزش زیر را به دقت مطالعه نمایید:

۱- در صورتی که مایلید به صورت لوکال مایل به نصب قالب هستید و هنوز آدرس دامنه شما مشخص نشده لازم است دامنه لوکال هاست را دانلود نمایید و هر موقع خواستید به دامنه منتقل کنید نسبت به تولید لایسنس برای دامنه اقدام نموده و فایل لایسنس دامنه را جایگزین لایسنس لوکال نمایید.
۲-از آنجایی که لایسنس تولید شده برای تمام ساب‌دامنه‌ها و پیشوند‌های دامنه اعلام شده قابل استفاده است لطفا در فیلد به هیچ عنوان پیشوند دامنه خود را ننویسید. در نمونه های زیر پیشوندها و ساب‌دامنه ها به رنگ قرمز مشخص شده اند و نباید آن‌ها و امثال آن را در فیلد دامنه بنویسید:

www.joomi.ir , demo.joomi.ir , test.joomi.ir


۳-از آنجایی که لایسنس تولید شده بر روی تمام پسوند های دامنه‌ اعلام شده قابل استفاده است لطفا در فیلد به هیچ عنوان پسوند دامنه خود را ننویسید. در نمونه زیر پسوندها با رنگ قرمز مشخص شده اند و نباید آن‌ها و امثال آن را در فیلد دامنه بنویسید:

joomi.ir , joomi.org , joomi.com

در فیلد تولید لایسنس فقط اسم اصلی دامنه خود را بدون پیشوند و بدون پسوند وارد نمایید. با این کار لایسنس تولید شده برای تمام موارد مربوط به این دامنه مانند مثال های بالا قابل استفاده است. به عنوان مثال برای نمونه های بالا شما فقط کافی است در فیلد خواسته شده بخش اصلی دامنه یعنی کلمه joomi را بنویسید. لایسنس تولید شده قابل تغییر نمی باشد در نتیجه سعی کنید نکات اعلام شده را با دقت رعایت فرمایید.

 

پس از آنکه فیلد را پر کردید و بر روی دکمه تولید لایسنس کلیک نمودید فیلد ثابت شده و به دامنه شما تغییر می کند. سپس می توانید بر روی دکمه دانلود کلیک نموده و فایل لایسنس را دانلود نمایید.

تولید لایسنس

نکته: برای نصب قالب و افزونه‌های جومی لازم است قبل از اقدام به نصب فایل لایسنس را در پوشه اصلی جوملا قرار دهید. در مواقع می توان گفت در همان پوشه ای که جوملا و بسته نصب سریع قالب را اکسترکت نموده اید باید فایل لایسنس را قرار دهید.